Twarda walka na parkiecie ZAKSY

W niedzielę 19 marca siatkarze ZAKSY podejmowali u siebie drużynę MKS-u Będzin.
W pierwszym secie toczyła się wyrównana gra punkt za punkt. W drużynie gości wyróżniali się: Zlatan Yordanov, Krzysztof Rejno oraz Marcin Waliński. W końcówce tego seta po dobrych blokach goście prowadzili już nawet 21:19, lecz dobrze atakowali Dawid Konarski i Sam Deroo. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 28:28,kiedy to Zlatan Yordanov dwa razy dobrze zaserwował, a Marcin Waliński popisał się mocnym atakiem i goście niespodziewanie wygrali pierwszego seta 30:28.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Bułgara Zlatana Yordanova.

W drugim secie zespół Ferdinando De Giorgiego wyszedł na parkiet bardziej skoncentrowany. Podopieczni włoskiego trenera szybko objęli wysokie prowadzenie 11:4.Będzinianie jednak szybko zmniejszyli przewagę do 12:8, a później 15:12. Jednak siatkarze ZAKSY nadal utrzymywali kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca seta. Ostatecznie wygrali dosyć pewnie 25:18.
Na początku trzeciego seta dobrze radził sobie w ataku Sam Deroo i gospodarze wyraźnie prowadzili 7:4. Jednak moment dekoncentracji w szeregach siatkarzy ZAKSY i świetna postawa w obronie drużyny gości spowodowało, że na tablicy pojawił się wynik 12:12. W zespole prowadzonym przez Kanadyjczyka Stelio DeRocco nadal bardzo dobrze grał bułgarski przyjmujący Zlatan Yordanov, a wspomagali go były zawodnik ZAKSY Krzysztof Rejno (środkowy) oraz dobrze dysponowany Marcin Waliński. Warto wyróżnić skutecznie radzącego sobie w przyjęciu Australijczyka Nathana Robertsa. W dalszej części gry goście uzyskali nawet przewagę, aczkolwiek dzięki bardzo dobrej grze siatkarzy ZAKSY, w szczególności Dawida Konarskiego, Mateusza Bieńka oraz Benjamina Toniuttiego wyrównana gra toczyła się do stanu 19:18 dla gospodarzy. Końcówka tego seta znów należała do gospodarzy, którzy po bardzo emocjonującej grze wygrali trzecią partię 25:23.

Zawodnicy ZAKSY nie zawiedli i odnieśli zwycięstwo po zaciętym meczu.

W czwartym secie to goście objęli prowadzenie i po bardzo emocjonującej grze prowadzili kilkoma punktami 11:7. Natomiast siatkarze ZAKSY, mimo dobrej gry, nie znajdowali sposobu na zatrzymanie skutecznie grających będzinian, szczególnie Zlatana Yordanova. W czwartej partii nastąpił najciekawszy fragment meczu, kiedy to siatkarze obydwu drużyn walczyli zaciekle o każdą piłkę – kędzierzynianie o wyrównanie, a będzinianie o utrzymanie uzyskanej kilkupunktowej przewagi. Nadal świetnie spisywali się: Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Dawid Konarski, a potem wprowadzony na boisko Dominik Witczak. Dzięki mocnym serwom Bieńka ZAKSA doprowadziła do wyrównania 17:17. Następnie po świetnym ataku Konarskiego z bardzo trudnej piłki gospodarze objęli prowadzenie 18:17. Goście nie dawali za wygraną i prowadzili wyrównaną walkę do stanu 25:25. Poza bardzo dobrze grającym w przyjęciu Yordanovem na wyróżnienie zasłużyli najskuteczniejszy w drużynie gości brazylijski atakujący Rafael Araujo Rodrigues oraz reprezentant Australii Nathan Roberts.

Nie mogło zabraknąć pokazu cheerleaderek z zespołu Infinity ZAKSA.

W końcówce seta będzinianie popełnili jednak kilka błędów. W decydującym momencie Benjamin Toniutti zaserwował krótko za siatkę, a  rywal popełnili błąd, autowy atak. Ostatecznie ZAKSA wygrała mecz 3:1 po bardzo zaciętej i wyrównanej grze.
Tytuł MVP meczu słusznie przyznano świetnie dysponowanemu Dawidowi Konarskiemu, choć w szeregach drużyny gości w niczym nie ustępował mu sprytnie i skutecznie grający 25-letni Bułgar Zlatan Yordanov.
Naprawdę warto było w niedzielne popołudnie wybrać się do hali Azoty, gdyż obydwie drużyny dały koncert dobrej, a momentami emocjonującej gry. Czekamy teraz z nadzieją na równie dobrą i skuteczną grę siatkarzy ZAKSY w rewanżowym meczy play off Ligi Mistrzów z Biełgorie Biełgorodem (w pierwszym meczu 3:1 dla Rosjan). Trzymamy mocno kciuki!

Benjamin Toniutti  jest świetnym playmakerem, który potwierdził swoją klasę.

Autor: Stefan Absalon